Skrivekurs for nybegynnere med Rolf Enger

Skrivekurs for nybegynnere med Rolf Enger

Skrivekurs for nybegynnere med Rolf Enger 640 428 Livelin Remme

Hvordan gjøre om tanker, idéer, drømmer, bilder og opplevelser til litteratur, som kanskje siden kan deles med andre?

Onsdag 22. mars starter et nytt skrivekurs på Nordnes bydelshus, ledet av Rolf Enger.
Kurset vil foregå over 6 ganger/uker a 2,5 timer, og det er plass til 8 deltakere.

Påmelding til kurset og mer informasjon finner du her. Påmeldingsfrist 17.mars.

Kurset er et generelt skjønnlitterært skrivekurs rettet mot uerfarne skrivere, der studentene skriver fortellinger og/eller dikt og får respons på tekstene sine, både i hele gruppen og individuelt.
Vi etablerer en god praksis for å gi konstruktiv respons på tekster.

Rolf Enger (f.1960) er forfatter og litteraturviter, har skrevet 7 prosabøker og gjendiktet poesi. Han har jobbet som kritiker i Bergens Tidende en årrekke og blant annet vært redaktør for tidsskriftet Kraftverk. Han har ledet en rekke skrivekurs på alle nivåer, vært skrivelærer på Åsane Folkehøgskole i 4 år og er for tiden undervisningsleder på Skrivekunstakademiet og medlem i Norsk Kulturfond sitt vurderingsutvalg for prosa.
Foto: Arne Halvorsen

Personvern innstillinger

Nettstedet vårt bruker informasjonskapsler, hovedsakelig fra tredjeparts tjenester. Definer dine personvernpreferanser og / eller godta vår bruk av informasjonskapsler

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable Google Maps.
Click to enable/disable video embeds.
Nettstedet vårt bruker informasjonskapsler, hovedsakelig fra tredjeparts tjenester. Definer dine personvernpreferanser og / eller godta vår bruk av informasjonskapsler